List of Non Teaching Staff

Sr.

No.

Name of Staff

Designation

Type of Appointment

Qualification

Experience

1

Mrs. Kagale  Alka Sanjay

Clerk

Regular

B.Com

22 Yrs

2

Mr. Jangade  Rahul Adinath

Accountant

Local

B.Com

2 Yr Accountant

6 Yr Cashier

3

Mrs.Pooja Patil

Clerk

Local

B.A.

2 yr

4

Mr.Kadam Atul

Clerk

Local

B.Com

2 yr

5

MrMahesh Vathare

Cashier

Local

M.Com

2 months

6

Mr.Banne  Subhash Shivmurti

Librarian

Local

M.A.Lib.Isc

02 Yr (Adhoc)

27 Yrs(previous)

7

Mrs.Magdum  Shweta  Sunil

Library Assist.

Regular

B.Com.(Dip.Library  Sci.)

20 Yrs Library  

                Assist.

8

Mr.Gangdhar Anil Janardhan

Library Assist.

Regular

M.A. & B.Lib & Isc                                                                                  

8 Yrs Library   Assit

24 Yrs Peon

9

Mr.Kurane  Navanath  Vitthal

Peon

Regular

H.S.C.

9 months Lib.Assit

28 Yrs

10

Mr.Narade Abhishek

Pathology Lab Technician

Local

M.SC.DMLT

7 Yrs

11

Miss.Aaisha dastgeer Gavandi

Physiology & Biochemistry lab Technician

Local

DMLT

1 Year

12

Mr.Patukale Santosh  Bhanuda

Peon

Regular

B.A.-II

28 Yrs

13

Mr.Nidone  Annaso  Shiddhu

Lab Attendant Pathology dept.

Regular

S.S.C.

20 Yrs

14

Mr. Mule  Vijay  Tayyappa

Lab Attendant Anatomy dept.

Regular

H.S.C.

30Yrs

15

Mr.Mullani  Gafur  Abdul

Lab Attendant Physiology dept.

Regular

H.S.C.

20 Yrs

16

Mr.Karande  Sachin Balaso

Peon

Regular

H.S.C.

23Yrs

17

Mr.Mali Uday Sadashiv

Lab Attendant Pharmacy

dept.

Regular

S.S.C.

20 Yrs

18

Mr.Taware Pravin Anadrao

Peon

Local

12th

7 .10 Yrs

19

Mr.Girish Kulkarni

Peon

Local

B.A

6 Yrs

20

Mr.Ghansham Kamble

Driver

Local

H.S.C.

4 Yrs

21

Mrs.Ugare  Sunita

Sweeper

Local

4 th

10 Yrs

22

Mrs.Manisha Baraskar

Sanitation staff

Local

10 th

4 yrs

Non Teaching & Supportive staff

Sr.no.

Name of Staff

Designation

 

Qualification

Experience

1

Mr. Mule Vijay Tayyappa

 

Anatomy Lab Attendants

12 th

30 Yrs

2

Miss.Aaisha dastgeer Gavandi

Physiology & Biochemistry lab Technician

DMLT

1 Yr

3

Mr.Gafur Mulani

Physiology & Biochemistry lab Attendants

10 th

20 Yrs

4

Mr. Mali Uday Sadashiv

 

Homoeopathic Pharmacy

Lab Attendants

S.S.C.

20 Yrs

5

Mr.Narade Abhishek

Pathology & Microbiology Lab Technician

M.SC

DMLT

7 Yrs

6

Mr.Nidone Annaso Shiddhu

Pathology & Microbiology Lab Attendants

S.S.C.

20 Yrs

7

Mr. Banne Subhash Shivmurti

 

Librarian

M.A.Lib.Isc

2 Yrs

8

Mrs.Magdum Shweta Sunil

 

Library Assistant

B.Com.(Dip.Library  Sci.)

20 Yrs

9

Mr.Gangdhar Anil Janardhan

 

Library Assistant

B.Com.(Dip.Library  Sci.)

8Yrs

10

Mr.Kurane Navnath Vitthal

 

Library Assistant

11 th.(Dip.Library  Sci.)

9 months